Schola

Schola cantorum z kostela Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli

Vznikla z nadšení několika lidí, kteří se poprvé sešli, aby podpořili zpěvem vánoční mši sv.. A nebylo to jen nadšení těchto lidí, které na jaře 2009 iniciovalo založení Scholy cantorum, tj. sboru, který svým zpěvem doprovází slavení liturgických obřadů a mší sv.. Společenství lidí, které tvoří tuto scholu, je společenství, které neklade požadavky na vyznání nebo hudební vzdělání. Důraz je na chuti si zazpívat a sdílet radost ze zpěvu. I když se jedná výhradně o liturgické zpěvy, neznamená to jednotvárnost.  Schola má ve svém repertoáru písně, mešní zpěvy z dob středověku až po současnost . Jednotlivá dějinná období zanechala rozmanité spektrum hudebních forem a rozmanitost způsobu interpretace. Schola cantorum je amatérské společenství lidí, které se pravidelně schází jednou týdně a několikrát do měsíce doprovází svým zpěvem liturgii mše sv., zvláště při církevních slavnostech a svátcích.

Ukázka tvorby

Stáhnout Název Přehrát Velikost Délka