Kurz pro varhaníky - informace

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Aktualizováno neděle 22. duben 2018 17:35 Datum zveřejnění

Vážení hudebníci plzeňské diecéze!

Při Biskupství plzeňském bude opět zahájen dvouletý Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecéze. Tento kurz se koná pod odborným vedením MgA. Markéty Schley Reindlové a MgA. Martina Moudrého, regenschori plzeňské katedrály. V tomto letáku bychom Vás rádi informovali o průběhu tohoto kurzu a naleznete zde i kontakt, na který se můžete obrátit s Vašimi dotazy. Tento kurz nabízí komplexní vzdělání současným i budoucím chrámovým hudebníkům: varhaníkům, sbormistrům a ředitelům kůrů.

Kdy? Výuka se koná od září 2018 do června 2020 ve dvoutýdenním cyklu, vždy první čtvrtek a třetí sobotu v měsíci. Součástí kurzu je i letní soustředění s intenzivní výukou v době letních prázdnin a každoroční Přehlídka varhaníků první sobotu v červnu. V červenci a srpnu se pravidelná výuka nekoná.

 

Kde? Individuální, skupinová i kolektivní výuka probíhá ve varhanním sále a ve společenském sále v prostorách římskokatolické fary, Františkánská 11, Plzeň.

Co je náplní kurzu? Tento kurz zahrnuje jak individuální, tak skupinovou a kolektivní výuku předmětů, potřebných pro vykonávání funkce varhaníka, sbormistra a regenschoriho: varhany, liturgická varhanní hra a improvizace (individuální výuka), zpěv (skupinová výuka), liturgika gregoriánský chorál, hudební teorie, nauka o varhanách, sbormistrovství

 

 

 

 

 

 

 

Copyright Lukáš Štěpka - | Powered by etoro review.