Nenechte si ujít v neděli 28.1. na ČT 2 pořad Cesta víry: Tajemství věčného života, díl věnovaný P. Josefu Mixovi.

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Datum zveřejnění

převzato z http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/218562215500001-tajemstvi-vecneho-zivota/

 Nejdéle aktivně sloužícímu římskokatolickému faráři v Česku Mons. Josefu Mixovi je 92 let. Přes svůj vysoký věk je neuvěřitelně čilý. Jeho svěží mladistvý přístup k životu by mu mohli závidět mnozí třicátníci. Byl sekretářem kardinála Tomáška. V sedmdesátých letech se díky němu při kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech vytvořilo živé společenství, které navštěvovali aktivisté „podzemní“ církve a disidenti. Pater Mixa byl proto odsunut z Prahy do západních Čech, kde žije a slouží dodnes. Během svého života ovlivnil několik generací lidí.

Copyright Lukáš Štěpka - | Powered by etoro review.